مراحل نصب لمینت دندان

فرایند نصب لمینت شامل مراحل زیر می شود:

اندازه گیری دندان

در جلسه اول پزشک با ظرافت هرچه تمام، یک سری فرایندهای آماده‌سازی روی دندان های شما انجام می دهد و آن ها را با دقت میلی‌ متری اندازه می گیرد.

قالب گیری دندان از فک بالا و پایین

این مرحله هم در همان جلسه اول انجام می شود. پزشک قالبی از هر دو فک شما می گیرد، حتی اگر قرار باشد فقط یکی از فک ها را لمینت کنید، سپس بقیه فرایند را به جلسه دوم،  حدود یک هفته بعد محول می کند.

آماده سازی قالب دندان نهایی در آزمایشگاه دندانسازی

در این زمان قالب به آزمایشگاه دندانسازی فرستاده می شود تا لمینت ساخته شود. داروساز لمینت ها را به‌صورت پوسته های سرامیکی می سازد و سپس آن ها را در یک کوره قرار داده و تراش های لازم را روی آن انجام می دهد تا ظاهری زیبا، درخشان و نیمه‌شفاف مانند مینای اصلی دندان پیدا کنند.

نصب لمینت دندان

در جلسه دوم، پرشک لمینت ها را روی دندان می گذارد و با نوعی صمغ یا شیره چسبناک، آن را محکم به دندان می چسباند.اگر پزشک تمام مراحل نصب ونیر را درست طی کرده باشد، لمینت ها با دندان یکی می شود و هیچ فاصله یا نابرابری بین آن ها دیده نمی شود، همچنین می توانید مثل دندان های اصلی، برای تمیز کردن آن ها از نخ دندان استفاده کنید.

مدت زمان انجام لمینت دندان

اگر لمنیت را از مواد کامپوزیت یا مواد ترمیم‌ کننده مخصوص زیبایی انتخاب کرده باشید، در عرض یک روز فرایند تکمیل می شود ولی اگر ونیرهای لمینت از جنس سرامیک باشند، فرایند بین ۴ تا ۷ روز طول می کشد چون زمانی هم صرف ساخت لمینت در آزمایشگاه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید